Warunki pracy

Warunki pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech

Praca opiekunki polega na opiece nad osobą starszą i/lub schorowaną, niepełnosprawną, która nie jest w stanie sama zadbać o siebie i swoje potrzeby.

Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów i utrzymać wysoki poziom naszych usług, poniżej przedstawiamy zakres wymagań i obowiązków, niezbędnych do podjęcia współpracy z nami.

park

Czynności i obowiązki opiekunki

  • pomoc przy higienie osobistej i korzystaniu z toalety (także higiena intymna), zmiana pampersów,
  • pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu,
  • towarzyszenie w czynnościach dnia codziennego,
  • przygotowanie posiłków,
  • prowadzenie gospodarstwa domowego(sprzątanie, zakupy, pranie, prasowanie) itd.
  • transfer pacjenta z łóżka na wózek (indywidualne przypadki),
  • towarzyszenie w czasie spacerów i wizyt u lekarza, wsparcie psychiczne,
  • inne czynności w zależności od indywidualnego przypadku.

Zapewniamy

  • zatrudnienie na umowę zlecenie, wyjazd na podstawie formularza A1,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • stały kontakt z koordynatorem,
  • pomoc w doborze oferty,
  • zwrot kosztów dojazdu (w obie strony w przypadku pobytu wynoszącego minimum 2 miesiące),
  • sprawdzone oferty (przekazujemy szczegółowe informacje o ofercie pracy, nasz koordynator odwiedza podopiecznego upewniając się o jego stanie zdrowia),
  • zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego,
  • brak opłat za znalezienie pracy.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie za pracę jest uzależnione od trzech czynników:

  • stopnia znajomości języka,
  • kwalifikacji, doświadczenia i referencji,
  • stopnia zdrowia Podopiecznego.

Nasze oczekiwania

  • Gotowość podjęcia zatrudnienia na minimum 2 miesiące,
  • mile widziane doświadczenie w opiece nad osobą starszą w Niemczech lub w Polsce,
  • komunikatywnej znajomości języka niemieckiego,
  • atutem jest prawo jazdy kat. B,
  • mile widziane referencje z pracy u poprzednich rodzin,
  • osób odpowiedzialnych z dużą empatią.

Jaką formę zatrudnienia proponujecie?

Nasi pracownicy zatrudnieni są na podstawie umowy zlecenie z pełnym odprowadzeniem składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W jakiej walucie wypłacacie jest wynagrodzenie?

Wynagrodzenie wypłacane jest przelewem na konto w walucie EUR lub PLN.

Co stanie się, gdy zachoruję w miejscu pracy?

Przed wyjazdem do pracy nasze opiekunki otrzymują od nas Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. O konieczności skorzystania z pomocy lekarskiej należy powiadomić koordynatora, który w przypadku jakichkolwiek problemów pomaga w znalezieniu odpowiedniego ośrodka zdrowia. W przypadku niedyspozycji zdrowotnej, nie pozwalającej na kontynuowanie opieki nad osobą starszą, organizowana jest zmiana.

W jaki sposób dojadę i wrócę od pacjenta?

Przejazd w obie strony organizuje firma PM Vanessa Sp. z o.o.. Transport organizowany jest indywidualnie dla każdego z pracowników. Wybieramy sprawdzone firmy przewozowe, które odbierają naszych pracowników z miejsca zamieszkania i dowożą do domu podopiecznego. W niektórych przypadkach korzystamy z transportu autokarowego. W obu przypadkach podróż opłaca firma PM Vanessa Sp. z o.o.. W przypadku transportu autokarowego koordynator odbiera opiekunkę z miejsca do którego dojeżdża i odwozi do domu podopiecznego.

Gdzie będę mieszkać?

Opiekunka mieszka w domu pacjenta. Zagwarantowany jest osobny umeblowany pokój z dostępem do łazienki. Szczegółowe informacje o warunkach zakwaterowania przed wyjazdem przekazywane są przez koordynatora z którym macie Państwo stały kontakt.

Co się dzieje w przypadku śmierci podopiecznego?

W przypadku śmierci osoby podopiecznej organizujemy powrót do kraju w terminie zgodnym z życzeniem klienta lub przedstawiamy Państwu inną ofertę gdzie możecie kontynuować pracę jako opiekunka.

Co jeśli klient będzie niezadowolony z mojej pracy?

W przypadku kiedy klient jest niezadowolony z pracy opiekunki lub opiekuna, proponujemy Państwu kolejne oferty lub organizujemy powrót do kraju. Po ewentualnym powrocie organizujemy kolejny wyjazd.

Opieka osób starszych – Niemcy

Masz odpowiednie predyspozycje i chcesz podjąć pracę opiekunki w Niemczech?

Copyright P&M Vanessa sp z o.o © 2016. All Rights Reserved. Projekt i realizacja targetx.pl